Wycinanie plazmowe i gazowe:

Tym, w czym czujemy się najlepsi, to cięcie plazmowe- rodzaj cięcia łukowego, które charakteryzuje się utworzeniem silnie skoncentrowanego plazmowego łuku elektrycznego, jarzącego się między elektrodą, a materiałem, który go topi i wydmuchuje ze szczeliny cięcia oraz gazowe- polegające na doprowadzeniu strumienia mieszanki propanowo- tlenowej do dużej prędkości, co powoduje utlenianie i nadtapianie ciętego materiału oraz wyrzucaniu produktów reakcji utleniania i ciekłego metalu ze szczeliny.

Wypalarka CNC wyposażona w agregat Hypertherm umożliwia nam wycinanie elementów z blachy czarnej o grubości od 1 mm do 12 mm, z blachy aluminiowej i nierdzewnej od 1 mm do 8 mm oraz kształtowników (rury kwadratowe, prostokątne, kątowniki, ceowniki, dwuteowniki). Do zalet cięcie plazmowego należy mała ilość wprowadzanego ciepła do obrabianego detalu, precyzja cięcia do 0,4mm oraz niewielka ilość zgorzeliny. Maksymalna wielkość arkusza: 3000 mm x 1500 mm.

Cięcie autogeniczne charakteryzuje się dużym zakresem grubości ciętego materiału, od 10 mm do 100mm. Pozwala ciąć grube blachy z precyzją do 1,4 mm. Maksymalna wielkość arkusza: 3000 mm x 1500 mm.

Najwiekszą zaletą cięcia plazmą i gazem blach oraz kształtowników jest nieporównywalnie niższa cena względem cięcia laserowego czy strumieniem wody.

Zapraszamy do składania zapytań: